O mnie

usuń z niedoskonałego życia wszystko, co nie ma sensu, a utraci ono nawet swą niedoskonałość 
(Haruki Murakami)

Nazywam się Ewa Król, jestem studentką czwartego roku filologii słowiańskiej. Moimi wiodącymi językami są serbski i macedoński, ale nie zamierzam nawet ukrywać, że najbardziej podoba mi się chorwacki i z chęcią podczytuję co się da w tym języku ;)
Fascynuje mnie Chorwacja i kultura bałkańska, w wyniku czego pisze dla portalu Balkanistyka.org. Jako że kierunek moich studiów bezpośrednio wiąże się z moimi dwoma pasjami - Bałkanami i literaturą - bez wahania mogę powiedzieć, że jestem w tej materii usatysfakcjonowana, a wręcz - szczęśliwa. Choć często codzienne zmagania ze studiami dalekie są od sielanki ;-)

Lubię rożne gatunki literackie, ale moje serce zdobyły powieści obyczajowe i psychologiczne. Przepadam za Carlosem Ruizem Zafonem i Harukim Murakamim, otwarcie uwielbiam "Sztukę ścigania się w deszczu", trylogię "Delirium" i "Gwiazd naszych wina", a dzieciństwo rzewnie wspominam w objęciach wszystkich 7 tomów "Harry'ego Pottera".

Poza tym piszę, podróżuję i od czasu do czasu baluję w kuchni :) Piszę też bloga lifestylowego. Takiego w wersji filologicznej, nie fotkowo-szafiarskiej. Fajnie jest, wpadajcie.Jeden klik:
PustaMiska - akcja charytatywnaBrak komentarzy: