Sophie Collins: Co wie twój pies?

Kochasz psy? Jesteś posiadaczem uroczego czworonoga, a może po prostu interesujesz się życiem tych niezwykłych istot? Niezależnie, co łączy Cię z psami, pozycja "Co wie twój pies?" na pewno przypadnie Ci do gustu. Garść wiedzy w lekkiej, przyjemnej formie, okraszona pięknymi ilustracjami. Nic, tylko czytać.

Chociaż prosta forma i w zasadzie niewielka objętość tekstu powoduje, że nie jest to publikacja dla znawców i osób "łykających" każdą książkę skupiającą się na tym temacie, każdy inny czytelnik na pewno będzie zadowolony z lektury. Na pierwszy plan trzeba tu oczywiście wysunąć bardzo ciekawe zagadnienie, czyli podejście do psa jako do istoty maksymalnie wykorzystującej zmysły dane mu przez naturę. Odpowiada na powszechnie znane pytania i rzuca światło na rzeczy, o których wielu jeszcze nie słyszało. To jedna z tych książek, która rzuca ciekawostkami jak z rękawa, przy okazji robiąc to w sposób przystępny i umilający czas. Dodatkowym plusem jest strona graficzna książki: wysokiej jakości papier i twarda, urocza okładka, duże, rozczulające zdjęcia i przystępne dla młodszych czytelników formatowanie tekstu. To wszystko sprawia, że "Co wie twój pies" może cieszyć czytelnika w każdym wieku, nawet jeśli ten ma minimalną znajomość zagadnień związanych z czworonogami.

Oczywiście na rynku są dostępne książki popularnonaukowe, które szerzej i szczegółowiej opisują zagadnienie psiej psychiki i wykorzystywania zmysłów przez popularne czworonogi. Jednak "Co wie twój pies?" świetnie sprawdzi się w roli "startera", pozycji wprowadzającej do zagadnienia i rozbudzającej ciekawość tego rozległego, wciąż do końca nie zbadanego tematu. Warto, w ramach ciekawostki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku! Dziękuję Ci serdecznie, że tu zajrzałeś i że poświęciłeś mi chwilę. Proszę, zostaw po sobie ślad, ponieważ każdy komentarz jest dla mnie największą nagrodą za włożoną pracę i serce :)