Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań

Jeśli lubisz literaturę młodzieżową, z pewnością kompilacja opowiadań dwunastu wiodących autorów sprawiłaby Ci radość. Czy może być jeszcze lepiej? No właśnie może, bo są to opowiadania bożonarodzeniowe - w sam raz na nadchodzący czas i wszechobecne renifery i migocące gwiazdki.

Podaruj mi miłość to zbiór dwunastu świątecznych opowiadań zebranych przez Stephanie Perkins. Wśród nazwisk autorów pojawiają się między innymi uwielbiane Gayle Forman (Zostań, jeśli kochasz, Wróć, jeśli pamiętasz i inne książki, których jeszcze nie miałam okazji przeczytać) i Rainbow Rowell (Eleonora i Park) oraz: Holly Black, Ally Carter, Matt de la Pena, Jenny Han, David Levithan, Kelly Link, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Laini Taylor oraz Kiersten White. Co znajdziemy w środku?

Podaruj mi miłość to zbiór historii, które - chociaż rozgrywającą się w różnych miejscach i w różnym czasie - spaja jeden ważny czynnik: Boże Narodzenie. A Boże Narodzenie lubi każdy, więc jeśli dodatkowo lubisz literaturę młodzieżową, istnieje duża szansa, że to książka dla Ciebie. Opowiadania napisane są iście bożonarodzeniowo: mają w sobie coś ciepłego, stwarzają przytulny, świąteczny klimat. To jak połączenie oglądania pięknie ozdobionego miasta, padającego śniegu i siedzenie przed kominkiem w przytulnym fotelu. Z gorącą czekoladą, rzecz jasna. To jak uczucie, że nadchodzi Gwiazdka, a Twoim jedynym obowiązkiem jest odpoczynek, podczas gdy za oknem mróz aż skrzypi. To taki miły prezent na ten sympatyczny czas roku.

Oczywiście w związku z tym, że są to opowiadania dość krótkie w formie (i dość liczne, jak na czterystastronicowy zbiór), a i są to sympatyczne, pełne ciepła opowiastki, nie należy oczekiwać od nich większej głębi i wyszukanej formy. Ale opowiadają ładne historie w ładny sposób, a na Święta i czas relaksu to jedyne, czego mi trzeba - a przypuszczam, że i innym czytelnikom. Czy polecam? Podobnie, jak siedzenie pod ciepłym kocem i picie herbatki - bardzo. Na odprężenie i wczucie się w ten miły klimat. Wesołych Świąt!

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Moondrive.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku! Dziękuję Ci serdecznie, że tu zajrzałeś i że poświęciłeś mi chwilę. Proszę, zostaw po sobie ślad, ponieważ każdy komentarz jest dla mnie największą nagrodą za włożoną pracę i serce :)